Toksyna botulinowa - botox

Procesowi starzenia towarzyszy powstanie dwóch typów zmarszczek. Zmarszczki dynamiczne są wynikiem nadmiernej aktywności mięśni twarzy, do nich należą:

- zmarszczki poprzeczne czoła,

- zmarszczki lwie (między oczami),

- kurze łapki (wokół oczu),

Drugi typ zmarszczek to zmarszczki powstałe w wyniku wiotczenia skóry, utraty jej objętości, grawitacji. Należą do nich:

- bruzdy nosowo wargowe,

- opadające kąciki ust,

- zmarszczki na szyi i dekolcie.

Zmarszczki dynamiczne są zmarszczkami mimicznymi i w pewnym sensie odzwierciedlają żywiołowość naszego charakteru i te najczęściej są miejscem stosowania botoxu

Wykonywany tylko przez lekarza zabieg jest praktycznie bezbolesny a efekt leczenia można ocenić po 7 - 10 dniach. Zabieg redukuje utrwalone zmarszczki i jego działanie utrzymuje się przez 4 do 6 miesięcy, zawsze zależy od cech osobniczych.

Toksyna botulinowa stosowana w odpowiedniej technice powoduje również zmniejszenie lub ustąpienie bólów głowy w przypadku tzw. "Migreny napięciowej".

Zobacz cennik

Osocze bogatopłytkowe

Jest substancją leczniczą służącą do biorewitalizacji i przywracania elastyczności i wyglądu skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz innych części ciała.

Preparat otrzymuje się z własnej krwi. Krew po pobraniu do specjalnych probówek jest odwirowana a następnie z powstałego osocza odzyskuje się warstwę bogatą w płytki krwi. Osocze bogatopłytkowe pobudza stymulację komórek macierzystych do ich namnażania a fibroblastów do wytwarzania kolagenu i elastyny.

Zabieg jest wykonywany tylko przez lekarza, bo wymaga naruszenia ciągłości skóry na głębokość 2 do 4 mm. Ilość wkłuć i ilość podanego preparatu wynika z gęstości i głębokości zmarszczek.

Efekt leczenia oceniamy po 2 - 3 tygodniach a najlepiej po 3 sesjach wykonywanych co 30 dni. Zabieg przypominający zalecamy co 3 - 6 miesięcy.

Górna granica wieku w tym sposobie leczenia jest bez znaczenia - efekt leczenia osiągamy zawsze.

Osocze bogatopłytkowe jest preparatem przyśpieszającym gojenie w zmianach skórnych, odmładzaniu, rozstępach, bliznach po trądzikowych,

Osocze bogatopłytkowe jest ponadto podawane do bolących zwyrodniałych stawów i miejsc przewlekle bolesnych takich jak: łokieć tenisisty, łokieć golfisty, ścięgno Achillesa - inne

Zobacz cennik

Kwas hialuronowy

W miarę upływu lat dochodzi do naturalnego ubytku kwasu hialuronowego w skórze. Skóra staje się mniej elastyczna, pojawiają się zmarszczki, twarz traci swój owal a policzki ulegają zapadnięciu i obniżeniu (grawitacja), ten stan jest również wynikiem zaniku tkanki podskórnej, mięśni i kości twarzy. Identyczny z naturalnym usieciowany kwas hialuronowy stosowany jest zwykle w usuwaniu ubytków wolumetrycznych tzn. objętościowych w obrębie twarzy i ciała, wypełnianiu zmarszczek różnej wielkości i głębokości ale uważa się również, że jego podanie pobudza regenerację kolagenu. W zależności od potrzeby i celu jaki chcemy osiągnąć lekarz wykonujący zabieg wybiera preparat o różnym stopniu usieciowania.

Zobacz cennik

Kwas hialuronowy - o specjalnym składzie podaje się do stawów z uszkodzoną chrząstką stawową - potrafi na wiele miesięcy ulżyć choremu w cierpieniach.

Zobacz cennik

Konsultacja neurochirurgiczna

Konsultacja lekarska z interpretacją wyników badań i ustaleniem sposobu leczenia.

Zobacz cennik